Harjoituskauden aloitusta siirretään eteenpäin!

HUOMIO! ATTENTION!
Johtuen koronavirusepidemian tilanteesta, Vaasan Taekwondo ry:n hallitus on tänään päättänyt edelleen lykätä harjoittelutoiminnan aloittamista. Tämä koskee molempia harjoitteluryhmiä (yleisryhmä sekä junnuryhmä). Harjoitustoiminta aloitetaan uudelleen heti kun tilanne sallii. Alkamisesta (ajat ja paikat) tiedotetaan, kun päätös aloituksesta on tehty. Mahdollisista oheistoiminnoista ja -tapahtumista harjoittelutauon aikana tiedoitetaan erikseen. Seuratkaa seuran tiedoituskanavia!
Mikäli kevätkauden 2020 harjoittelumaksun hyvityksen haluaa palautuksena, pyydämme ottamaan yhteyttä seuran toimihenkilöihin.
Pahoittelemme tilannetta ja toivomme ymmärrystä asiassa.
Pidetään pintamme ja pysytään terveinä!
———————
Due to the COVID-19 epidemic situation. The board of Vaasa Taekwondo ry has decided today to postpone the start of the training. This applies to both training groups (adults and junior group). The training sessions will begin again as soon as the situation allows. When the training start is scheduled, more information (dates, times and places) will be announced. Possible activities and events during the training break will be announced separately. Follow the club’s web pages / social media channels!
If you want the compensation of the spring 2020 training payment as a refund, please contact the club staff.
We apologize for the situation and hope for understanding.
Keep strong and stay healthy!